Łódź po raz trzeci gościła endodontów z całego kraju. Urozmaicony program warsztatów i wykładów stworzył bogatą ofertę naukową wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez.

Imprezę zorganizowaną między 7 a 10 kwietnia otwierały i zamykały dni warsztatowe. Uczestnicy zajęć, mając do dyspozycji nowoczesny sprzęt i materiały najnowszej generacji, mogli uczyć się nowatorskich technik do wykorzystania w codziennej pracy. W czwartek swoją wiedzą podzielił się dr Krzysztof Gończowski, który zaprezentował sposoby na powtórne leczenie endodontyczne, usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych oraz złamanych instrumentów endodontycznych. Na ten sam temat warsztaty poprowadził dr Mario Zuolo. Dr Christoph Zirkel przedstawił temat integracji w codziennej pracy nowoczesnych technik opracowania i wypełniania kanałów korzeniowych. Mikrochirurgia endodontyczna – niekonwencjonalne terapie zapaleń okołowierzchołkowych i powikłań jatrogennych w endodoncji były tematem warsztatów dr. Tomasza Machana. Mikrochirurgia endodontyczna – apicotomia, retropreparacja, retrowypełnienie zajęły uczestników warsztatu dr. Michała Łęskiego. Dr Krzysztof Gończowski i dr Marcin Krupiński omówili ergonomię pracy z mikroskopem operacyjnym oraz aplikację kliniczna koferdamu. Praktyczny kurs preparacji do koron i mostów pełnoceramicznych przeprowadził dr Rafał Mędzin.
Dni wykładowe również obfitowały w najbardziej aktualne dla endodoncji tematy. Piątek rozpoczął dr Francesc Abella wystąpieniem na temat zastosowania CBCT w endodoncji. Dr Christoph Zirkel omówił opracowywanie i wypełnianie kanałów korzeniowych z zastosowaniem instrumentów rotacyjnych oraz oscylacyjnych i metody termicznej kondensacji gutaperki. Powtórne leczenie endodontyczne: jak zachować zęby w jamie ustnej – wykład dr Mario Zuolo stanowił doskonałe uzupełnienie warsztatów. Nowoczesne techniki operacyjne w mikrochirurgii endodontycznej omówił w swoim wystąpieniu dr Enrique Merino. Dr Luciano Giardino poruszył istotną kwestię protokołu płukania kanałów korzeniowych – od badań naukowych do zastosowań klinicznych.
Oprócz wykładów w tradycyjnej formie uczestnicy mieli szansę zobaczyć na żywo zabieg rekonstrukcji zębów martwych onlayem kompozytowym, wykonany w klinice Dentist w Krakowie przez dr. Macieja Żarowa i transmitowany na żywo w jakości HD do sali wykładowej hotelu Andel’s w Łodzi. Transmisja była moderowana przez profesora Jerzego Krupińskiego bezpośrednio w sali wykładowej.

Drugi dzień wykładowy zamknęły wykłady dr. Krzysztofa Gończowskiego na temat farmakoterapii infekcji bakteryjnych w stomatologii oraz dr. Tomasza Machana na temat mikrochirurgii endodontycznej i mikroendodoncji w codziennej praktyce.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij