Każdy dentysta ma prawny obowiązek prowadzenia, zabezpieczenia, a także z udostępniania określonym osobom i podmiotom na ich wniosek dokumentacji medycznej. O tym obowiązku przeczytaj tutaj -->

Obowiązek udostępniania dokumentacji medycznej stanowi jeden ze standardów prawnych wykonywania zawodu dentysty oraz jest bezpośrednio związany z prawem pacjenta do dostępu do dokumentacji medycznej. Jeśli chodzi o udostępnianie w praktyce dokumentacji medycznej usług stomatologicznych, szczególnie w prywatnych gabinetach, to ważną rolę odgrywają asystentki stomatologiczne. Celem artykułu jest przybliżenie ustawowych zasad udostępniania dokumentacji medycznej. (…)


Ciąg dalszy artykułu dostępny w numerze 3/2016 "Asysty dentystycznej" w dziale Prawo.


autor: dr Małgorzata Paszkowska

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij