Od dawna zapowiadane wycofanie zwolnień papierowych na lipiec 2018 nastąpi 5 miesięcy później.

Docelowo to 1 lipca miał być dniem przełomowym, w którym e-zwolnienia miały stać się obligatoryjne, jednak pod wpływem nacisków lekarzy z PPOZ w Sejmie znalazł się projekt ustawy o przesunięciu terminu całkowitego wycofania zwolnień papierowych na grudzień 2018 roku.

E-zwolnienia to żadna nowość – honorowane są od stycznia 2016, a sporadyczna częstotliwość ich użycia uzależniona jest od kadry i wyposażenia gabinetu. Lekarze z PPOZ zwrócili uwagę na częsty problem z niewystarczającym dostępem do Internetu światłowodowego, jak również obecność kadry niekorzystającej lub też korzystającej z komputera w stopniu podstawowym jako problemy niemożliwe do tak szybkiego rozwiązania, a więc problemy uniemożliwiające przejście z fakultatywnego do obligatoryjnego charakteru wystawianych e-zwolnień. Według lekarzy PPOZ potrzebna jest techniczna, ale także finansowa pomoc, aby konieczne do wprowadzenia zmiany stały się realne do zrealizowania przez podstawową opiekę medyczną, co w ciągu 5 miesięcy może okazać się niemożliwe do zrobienia.

Obecny termin wejścia ustawy w życie to grudzień 2018r.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij