Zgodnie z wyrokiem NSA (sygn. akt I FSK 1901/16) obowiązuje 8% stawka VAT dla dostaw wyposażenia wyrobów medycznych.

Wyrok Sądu spowodowany jest tym, że fiskus stosował zbyt wąską definicję wyrobów medycznych zgodnie z poz. 105 załącznika nr 3 ustawy o VAT, która to pozwala na stosowanie 8% stawki VAT do wyrobów medycznych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej. Decyzja Sądu spowodowała jednak, że ceny usług medycznych nie wzrosną, a tak stałoby się z pewnością, gdyby została uznana 23% stawka VAT.

Cała sprawa toczyła się wokół dużej firmy zajmującej się nowoczesną technologią i wyrobami medycznymi. Złożyła ona do Sądu wniosek o wydanie podatkowej interpretacji indywidualnej na dostawy ich produktów.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij