Zapowiadane na 1 stycznia 2019 roku ucyfrowienie dokumentacji medycznej kolejny raz zostało odroczone.

1 stycznia 2019 miał być dniem przełomowym dla polskiej służby zdrowia – tego dnia placówki medyczne miały zacząć egzekwować obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej pacjenta.

Obecnie konsultowany jest projekt, który ma na celu odejście od obligatoryjnego prowadzenia historii zdrowia i choroby w formie elektronicznej (zarówno dla świadczeniobiorców wykonujących działalność leczniczą, jak i tych, którzy udzielają ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych) od 1 stycznia 2019 roku.

Powodem, na który powołują się przeciwnicy wdrożenia EDM 31 grudnia br. (a więc obowiązywania od stycznia przyszłego roku) jest niedostateczne przygotowanie świadczeniodawców do wprowadzenia oczekiwanych zmian, które wynika z niewystarczającego zapoznania się lekarzy z charakterem nadchodzących zmian.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij