Opublikowano ogólnoświatowy ranking szkół medycznych University Ranking by Academic Performance (URAP). Która uczelnia zajęła najwyższe miejsce w naszym kraju?

W rankingu URAP za rok 2018/2019 najlepszy w naszym kraju okazał się Warszawski Uniwersytet Medyczyny, jednocześnie klasyfikując się na ósmym miejscu wśród wszystkich krajowych uczelni. Pierwsze miejsce wśród uczelni w Polsce zajął Uniwersytet Jagielloński (307 miejsce w świecie), natomiast na czele rankingu królują niezmiennie uczelnie amerykańskie: Uniwersytet Harvarda i Uniwersytet w Toronto.

Ranking powstaje na podstawie m.in. ilości i jakości publikacji naukowych oraz ilości cytowań. Dane zostały zebrane z 2,5 tysiąca uczelni z całego świata.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij