Tegoroczne targi KRAKDENT® udowodniły, że słusznie nazywane są najważniejszym spotkaniem lekarzy stomatologów, techników dentystycznych oraz asystentek i higienistek stomatologicznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej.

Siła spotkań

W tym roku w Targach KRAKDENT® udział wzięło około 16 000 osób. Wysoka frekwencja świadczy o potrzebie bezpośrednich spotkań i rozmów, dzięki którym goście mogą wymienić się kontaktami, poznać osobiście oraz podzielić swym doświadczeniem.

- Dla mnie Targi KRAKDENT® to przede wszystkim miejsce, gdzie całościowo mogłem zobaczyć, co jest dostępne na polskim rynku, co jest modne i kto jest znany w Polsce. Pół roku temu po kilkunastu latach wróciłem z Anglii, więc aktualnie nie znam nikogo i nie wiem, co się dzieje w branży. Targi to doskonałe miejsce, żeby porozmawiać z ludźmi i zacząć się odnajdywać z powrotem na krajowym rynku  – powiedział Paweł Sobociński, stomatolog.

Rekordowa liczba Wystawców

W Targach udział wzięła rekordowa liczba Wystawców – 451 firm z całego świata, m.in.: Austrii, Chin, Francji, Korei Południowej, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Również w tym roku nie zabrakło słów uznania. Wystawcy dostrzegają, iż organizatorzy nie spoczywają na laurach i dokładają starań, aby spełnić wymagania swoich gości.

- Tegoroczna edycja była wspaniała. Mieszkam w Krakowie i tym bardziej cieszę się, że te targi cały czas się rozwijają – podsumował wydarzanie Raimund Kuspiel z firmy Olident.

- Targi krakowskie od wielu lat są dla nas bardzo udane. Jako firma na tych targach zawsze prezentujemy tylko i wyłącznie nowości. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów, mamy możliwość spotkania się, porozmawiania a co najważniejsze klientów jest bardzo dużo – powiedział Artur Podolski z firmy Marrodent.

Wśród Wystawców byli również tacy, którzy od razu deklarowali swój udział w kolejnej edycji Targów, tak jak Jens Oberhoffner z firmy Coltene – Uważam, że Targi KRAKDENT® to najlepsze targi w Polsce, które utrzymują swój poziom.. Widzimy się za rok.

Targi zaangażowane społecznie

Każdy z nas jest człowiekiem, a pomagając drugiemu człowiekowi pomagamy de facto sobie, bo nigdy nie wiemy, czy sami nie będziemy kiedyś potrzebować pomocy – powiedział lekarz stomatolog Konrad Rylski, wygłaszając wykład inauguracyjny pt. „Dentysta w Afryce”. Z całą pewnością podczas trzech dni targów można było spotkać wielu lekarzy, którzy do swojego zawodu podchodzą holistycznie i dla których ich zawód to misja.

Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja społeczna #JestemCzujnyOnkologicznie, mająca na celu popularyzację roli stomatologów w rozpoznawaniu potencjalnie nowotworowych zmian w jamie ustnej pacjenta. Na wybranych stoiskach odbyły się badania przesiewowe pod kątem nowotworów jamy ustnej. Podczas nich stomatolodzy uczyli się jak powinno wyglądać takie badanie, które można przeprowadzić w trakcie standardowego przeglądu. Do akcji włączyło się wielu cenionych w branży stomatologów, którzy zarówno badali jak i brali udział w akcji w charakterze pacjentów.

- Problem onkologiczny naszych pacjentów jest niezwykle istotny. Dane dotyczące problemów onkologicznych, które przedstawia nam Światowa Organizacja Zdrowia są szokujące. Każdy z nas ma kogoś znajomego, czy kogoś w rodzinie kto jest chory onkologicznie, dlatego ta akcja wydaje się być niezwykle istotna. My jako lekarze stomatolodzy, lekarze pierwszego  kontaktu musimy być niezwykle czujni na wszelkie patologie, które w jamie ustnej spotkamy, koncentrować się nie tylko na zębie, nie tylko na czasem błahym problemie, z którym przychodzi pacjent ale przede wszystkim bardzo dokładnie badać całą jamę ustną – apelowała podczas Targów prof. Jolanta Pytko-Polończyk.

- Ta akcja ma na celu zwrócenie uwagi dentystom na znaczenie badania stanu błony śluzowej jamy ustnej podczas każdej kontroli stomatologicznej. Pamiętajmy, że poświęcając 5 minut na dokładne badanie kliniczne zewnątrz- i wewnątrzustne jesteśmy w stanie uratować komuś życie.  Rak jamy ustnej wykryty na wczesnym etapie charakteryzuje się wysokim współczynnikiem pięcioletniej przeżywalności na poziomie około 80%, natomiast wykryty w zaawansowanym IV stadium daje szanse na pięcioletnie przeżycie tylko 10% pacjentów. Dlatego badajmy naszych pacjentów dokładnie, badajmy nie tylko zęby, ale węzły chłonne, błonę śluzową. Zwracajmy uwagę na miejsca charakteryzujące się najwyższym ryzykiem transformacji nowotworowej, czyli brzuszną i boczne powierzchnie języka, dno jamy ustnej, okolicę zatrzonowcową, podniebienie miękkie – Karolina Babiuch, dr n. med., specjalista periodontolog, która prowadziła badania w ramach akcji #JestemCzujnyOnkologicznie.

Organizatorem akcji była Fundacja do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie”, firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. organizator Targów KRAKDENT® oraz partnerzy merytoryczni – Zakład Stomatologii Zintegrowanej, Zakład Chirurgii Stomatologicznej i Zakład Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Popularnością cieszyła się również akcja charytatywna – DENTOPOMOC. Dzięki współpracy Targów w Krakowie z Wystawcami Targów KRAKDENT® dzieci z małopolskich domów dziecka i rodzin zastępczych po raz kolejny otrzymają przybory do higieny jamy ustnej (szczoteczki, pasty do zębów, nici dentystyczne).

Nowość Targów KRAKDENT®

Nowością tegorocznej edycji były otwarte prezentacje i spotkania na scenie KRAKDENT MeetUp.  Jednym z nich był POKAZ MODY MEDORA by EVA MINGE, który udowodnił, że lekarskie uniformy mogą być atrakcyjne.

Dla tych, którzy lubią łączyć wiedzę z dobrą zabawą portal Dentonet.pl przygotował coś, czego na targach stomatologicznych w naszym kraju jeszcze nie było. Przez trzy dni targów goście mogli wziąć udział w "Dentoexpress", czyli wyjątkowej grze, w trakcie której – na wyznaczonych stoiskach Partnerów – wykonywali wymagające wiedzy, umiejętności, a czasami także sprytu specjalne zadania. Za każde poprawnie zrealizowane polecenie uczestnicy otrzymywali naklejki, które można było wymienić na atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Wiedza kluczem do sukcesu

Mocnym punktem Targów KRAKDENT® jest zawsze bogaty program szkoleniowy. Dla tysięcy stomatologów, techników dentystycznych oraz asystentek i higienistek stomatologicznych targi są miejscem, gdzie mogą zdobyć  fachową wiedzę i praktyczne rozwiązania. We wszystkich salach seminaryjnych w EXPO Kraków (a także poza terenem targów!) trwały liczne kursy i szkolenia. W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszył się kurs „Stomatologia Dziecięca”, który poruszał problematykę ortodoncji u dzieci. Przez wszystkie trzy dni trwały również prezentacje na scenie.

Tradycyjnie już równocześnie z Targami KRAKDENT® odbył się Międzynarodowy Kongres Dental Spaghetti, tym razem poświęcony ortodoncji. Między innymi wystąpili znakomici lekarze z Włoch: dr Andrea Bazzucchi, dr Antonello Pavone, dr Marco Martignoni oraz jeden z najwybitniejszych stomatologów z zakresu estetycznej stomatologii adhezyjnej na świecie,
dr Paulo Monteiro.

Wyróżnienie dla Targów KRAKDENT®

W tym roku podczas Krakdentu po raz pierwszy odbył się kurs medyczny pod patronatem naukowym British Academy of Implant and Restorative Dentistry (BAIRD). W kursie tłumaczonym symultanicznie na język polski wzięło udział 100 lekarzy stomatologów.

Organizatorzy Targów KRAKDENT® przyznają, że kończąc jedną edycję Targów, myślą już o kolejnej. Przygotowania do wydarzenia trwają cały rok. Wszystko jest ważne, oferta Wystawców, program merytoryczny. Trzeba zadbać o najmniejszy szczegół, aby później czuć satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.

Spotkania takie jak Targi KRAKDENT® dają ogromną dawkę wrażeń i emocji. Dla lekarzy spotkania twarzą w twarz, podczas których na stoiskach mogą testować dany sprzęt są bardzo ważne. - Dlatego największą radością jest widok zadowolonych gości, którzy wychodząc pytają o przyszłoroczny termin targów – przyznaje Beata Simon, Komisarz Targów KRAKDENT®.

Kolejna edycja Targów KRAKDENT® odbędzie się w dniach 12-14 marca 2020 r. w EXPO Kraków.

fot. materiały organizatorów

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij