Startuje druga edycja programu „PracoDawca Zdrowia”, która ma na celu m.in. promocję profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy.

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorstwa, instytucje i urzędy. Zwycięzcy otrzymają certyfikat „PracoDawca Zdrowia”. Aby go otrzymać trzeba spełnić minimum osiem na dziesięć kryteriów:

  1. Promuje aktywny styl życia pracowników.
  2. Zwalcza palenie tytoniu wśród pracowników.
  3. Nie pozwala na sprzedawanie i konsumpcję napojów alkoholowych na terenie instytucji.
  4. Wspiera badania profilaktyczne pracowników, udzielając im raz w roku minimum pół dnia wolnego w godzinach pracy w celu przeprowadzenia takich badań.
  5. Podejmuje działania promujące wśród pracowników zdrowy styl życia i odpowiednie odżywianie.
  6. Uświadamia pracownikom konieczność wykonywania przeciwnowotworowych badań profilaktycznych.
  7. Działa na rzecz ograniczenia stresu swoich pracowników.
  8. Wykorzystuje fundusz socjalny do działań wspierających zdrowie pracownika – wspomaga aktywność fizyczną i wypoczynek pracowników.
  9. Współfinansuje lub przynajmniej aktywnie wspiera kampanie społeczne na rzecz przeciwdziałania chorobom przewlekłym, a w szczególności nowotworowym.
  10. Chroni swoich pracowników przed działaniem substancji rakotwórczych i innych czynników kancerogennych w miejscu pracy.

Wszelkie informacje na temat konkursy, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Ministerstwa Zdrowia.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij