Centrum Badań Naukowych i Technologicznych na Uniwersytecie w Leiden opublikowało raport, w którym znaleźć można informację na temat równowagi płci w publikacjach naukowych na całym świecie.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zajął pierwsze miejsce pod względem liczby publikujących kobiet – stanowią one aż 56% wszystkich publikujących naukowców. Kolejne miejsca zajęły Uniwersytet w Marindze (Brazylia; 54,1%) oraz Uniwersytet Belgradzki (Serbia; 53,5%).

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie inne polskie uczelnie: Uniwersytet Gdański, który znalazł się na czwartym miejscu z wynikiem 52,9% oraz Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który uplasował się na siódmym miejscu z wynikiem 51%.

W pierwszej pięćdziesiątce znalazło się łącznie aż trzynaście polskich uczelni.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij