1 października 2019 roku, w związku ze zmianami wprowadzonymi przez Ustawę 2.0, Wydział Lekarsko-Stomatologiczny Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przestanie istnieć. Zabrakło roku, by świętować 20-lecie istnienia.

Prof. Małgorzata Radwan-Oczko nie ukrywała, że to smutna dla członków jej społeczności uroczystość. Ostatnia Rada Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego jest też końcem funkcjonowania jednostki w obecnym kształcie.

Obawy o to, jak dentyści poradzą sobie w połączonym, potężnym Wydziale Lekarskim, powracały na uroczystości często. Prof. Małgorzata Radwan-Oczko podkreślała, że na 1163 pracowników, tylko niespełna 200 pochodzić będzie z WL-S, a przecież część z nich też jest lekarzami. – Nie zamierzamy Was wchłonąć - zapewniała obecna na uroczystości Dziekan Wydziału Lekarskiego. Prof. Małgorzata Sobieszczańska podkreślała, że każdy z wydziałów ma swoją specyfikę i każdy wnosi nową wartość.

Za wartości wniesione w funkcjonowanie Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego wręczone zostały Medale im. prof. Tadeusza Szczęsnego Owińskiego. Otrzymali je:
prof. Piotr Dzięgiel – Prorektor ds. dydaktyki UMW
prof. Małgorzata Sobieszczańska – Dziekan Wydziału Lekarskiego
prof. Joanna Rosińczuk – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu
prof. Joanna Rymaszewska – Dziekan Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego
Elżbieta Urban – Kwestor UMW
prof. Joanna Antoszewska-Smith
prof. Urszula Kaczmarek
dr hab. Henryk Kaczkowski
dr hab. Wiesław Kurlej
dr hab. Danuta Nowakowska
dr Wanda Kozaczyńska z Owińskich
dr Jan Nienartowicz
dr Marta Kamila Pilar
dr Anna Sobolewska
dr Zofia Sozańska

Źródło:
www.umed.wroc.pl

fot. Tomasz Walów, www.umed.wroc.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij