Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zgłosiło wątpliwości dotyczące rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych stosowanych przez lekarzy.

Zgodnie ze stanowiskiem nr 117/19/p-viii prezydium naczelnej rady lekarskiej z dnia 29 listopada 2019 r. w sprawie projektu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania szczegółowe opisanie świadczeń wykonanych przez lekarza „rodzi poważne zastrzeżenia z uwagi na obowiązek zachowania przez lekarzy tajemnicy lekarskiej oraz zapewnienia ochrony danych osobowych pacjenta”.

Prawodawcy twierdzą, że konieczność szczegółowego opisywania świadczonych usług podyktowana jest różnym opodatkowaniem tychże, natomiast NIL uważa, że w razie kontroli wystarczy szczegółowo prowadzona dokumentacja medyczna, do czego lekarze i lekarze dentyści są zobligowani.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij